O značce TGB

 

Čtyřkolky a skútry této taiwanské firmy se v současnosti řadí ke špičce svých kategorií.
A to jak ak konstrukcí a designem, tak i kvalitou zpracování a použitými materiály. Každý nový model je podrobován náročným několikaměsíčním testům, na čtyřkolkách TGB najdete pouze značkové pneumatiky, japonská ložiska a kola, dále karburátory a vstřikování známých světových výrobců, a mnoho dalších komponentů od věhlasných světových firem.

Tradice
Tradice taiwanské firmy TGB, jíž jsme oficiálními akreditovanými zástupci pro Českou a Slovenskou republiku, sahá až do roku 1978. Tato značka se specializuje se na výrobu skútrů, čtyřkolek, motorů a variátorů, spolupracuje s mnoha světovými výrobci, pro něž vyrábí klíčové skupiny motorů, zejména variátory. Ty dodává mnoha věhlasným značkám jako například Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Polaris, Peugeot,  Minarelli nebo Motori Morini.

Čtyřkolky
Mezi nejoblíbenější čtyřkolky modely TGB patří rekreačně užitkové modely Blade a Target s nezávislým pérováním, zejména limitované série nabízející mnoho atraktivních doplňků již v základní ceně. Čtyřkolka TGB Target s velice vydařeným sportovním designem vychází z modelu TGB Blade, zachovává a dále rozvíjí všechny jeho přednosti, ale má více sportovních ambicí. Velmi oblíbená je také čtyřkolka TGB Blade 550 iRS, která získala ocenění „Čtyřkolka roku 2010“, a zároveň i titul „Užitková čtyřkolka roku 2010“ v České republice. To je jen potvrzením faktu, že se TGB Blade stala nejprodávanější čtyřkolkou ve své kategorii v ČR, a počet jejích spokojených majitelů každým rokem stoupá.

Skútry
V kategorii skútrů jsou nejoblíbenější modely TGB X-Motion 300 EFI a obratný TGB Bullet 125 ccm. Luxusní X-Motion je rychlý, dobře zakrytovaný skútr vhodný i pro cesty z rychle rostoucích satelitní rezidenčních zástaveb v okolí velkých měst, které všechny trápí podobný problém – zoufale přetížené komunikační tahy. TGB Bullet 125 je skútr s dostatečným výkonem a kompaktní stavbou, který se vždy bez námahy protáhne i tou nejbeznadějnější stojící kolonou. Všechny skútry TGB jsou na stejné designové i kvalitativní úrovni, jako čtyřkolky této značky.

Více informací naleznete u jednotlivých modelů.